Szanowni Państwo,

nasze Stowarzyszenie powstało w roku 2005 z inicjatywy kilkunastu wrocławskich pedagogów, nauczycieli akademickich, instruktorów harcerskich oraz rodziców zainteresowanych sprawami wychowania i angażujących się bezpośrednio w działania na rzecz dzieci oraz młodzieży we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

Realizujemy różnorakie projekty: edukacyjne, sportowe, społeczne, profilaktyczne, ekologiczne, artystyczne, wymiany międzynarodowe i inne działania, które wynikają z szeroko rozumianego oddziaływania pedagogicznego i potrzeb młodych ludzi z którymi się spotykamy. Więcej o naszej metodzie oraz założeniach programowych znajdą Państwo w dziale ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE.

Członkowie naszego Stowarzyszenia swoją aktywność rozwijają w dwóch zasadniczych wymiarach:

  • prowadzenie pracy wychowawczej wśród młodzieży i dzieci losowo pokrzywdzonych, zaniedbanych kulturowo, ekonomicznie, zagrożonych złymi wpływami otoczenia, pozbawionych odpowiedniej opieki i możliwości rozwoju swoich zainteresowań;

  • współpraca z wychowawcami oraz liderami pracującymi z młodzieżą, wspomaganie rodziców oraz opiekunów w funkcjach wychowawczych jak również budowanie środowiska zaangażowanych społecznie pedagogów;

Mamy sporo doświadczenia w pracy z młodzieżą, sprawdzoną metodę wychowawczą oraz wspomaga nas liczne grono przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy. Bez nich niewiele moglibyśmy zrobić.

Zapraszamy do odwiedzenia strony i współpracy !


A K T U A L N O Ś C I 

 


Kursy wychowawców i kierowników wypoczynku w roku 2018. 

 

Zapraszamy na organizowane przez Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców kursy przygotowawcze dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży oraz kursy instruktażowe dla kandydatów na kierowników wypoczynku dzieci i młodzieży.

To jedne z najlepszych kursów przygotowawczych na Dolnym Śląsku:  kompetentni i doświadczeni prowadzący, odpowiedzialne i indywidualne traktowanie uczestników, baza pomysłów na zabawy i gry z dziećmi, rzetelna i uczciwa wiedza formalno-prawna oraz metodyczna, 10 lat doświadczenia. 

Organizacja kursów w roku 2018

odbywa się zgodnie z upoważnieniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

 

Planowane terminy kursów w 2018 roku:

- na wychowawcę wypoczynku: 13-15.04; 11-13.05; 18-20.05; 01-03.06; 15-17.06; 22-24.06; 29.06-01.07; 06-08.07 (kurs odbywa się w piątek, sobotę i niedzielę w godz. 09:00 do ok 18:00); oraz 27-29.12 (kurs odbywa się w czwartek, piątek i sobotę w godz. 09:00 do ok 18:00).

- na kierownika wypoczynku: 14.04; 02.06; 23.06; (kurs odbywa się w sobotę w godz. 09:30 do ok 16:30) oraz 28.12 kurs odbywa się w piątek w godz. 09:30 do ok 16:30).

Zapytania dot. kursów można kierować na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub bezpośrednio telefonicznie: tel. 666 377 364.

Więcej na stronie tutaj

6.10.2018 - Zebranie Walne Członków Stowarzyszenia. 

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza członków i sympatyków Stowarzyszenia na zwyczajne, walne Zebranie, które odbędzie się w sobotę 6.10.2018 o godzinie 10.00 w pomieszczeniach parafialnych kościoła p.w. NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach (ul. Ojców Oblatów 1). Drugi statutowy termin to godzina 10.15.


Przedszkola leśne w Polsce. 

 

Wyobraźcie sobie przedszkole bez budynku, bez ograniczenia ścianami, ustawionymi krzesłami, meblami – gdzie zajęcia są cały rok na zewnątrz, w naturze, na świeżym powietrzu: w parku, w lesie, na polanie, w ogrodzie...

Wyobraźcie sobie przedszkole w którym nie ma ciągłego szumu i wrzawy dziecięcych głosów – gdzie dzieci znajdują ciszę, spokój, przestrzeń...

Wyobraźcie sobie przedszkole bez zabawek, gdzie dzieci za pomocą dwóch gałęzi, trzech szyszek i kamienia rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność lecąc rakietą, jadąc karetą, zwiedzając dalekie krainy...

Są już w Polsce takie placowki. Zobacz aktualną ich mapę i poznaj metodę pracy ...

 


Pedagogika przeżyć. Praktycznie.

                                  

 

 

Książka - monografia nt. mało znanej w Polsce metody pracy grupowej jaką jest pedagogkika przeżyć została wydana jesienią 2016.Jest praktycznym opracowaniem napisanym głównie z myślą o praktykach pracujących z grupami (dorosłych oraz dzieci i młodzieży): nauczycielach szkolnych i przedszkolnych, liderach młodzieżowych, młodych pedagogach i trenerach, instruktorach harcerskich, duszpasterzach młodzieżowych, edukatorach leśnych, zaangażowanych rodzicach, wycho­wawcach świetlic i domów kultury, pasjonatach pracy grupowej oraz innych osobach zajmujących się edukacją nieformalną.

"Publikacja Rafała Ryszki stanowi unikat na rynku wydawniczym – jest zaledwie drugą pozycją dotyczącą pedagogiki przeżyć w polskiej literaturze. Niniejsza książka porusza temat niezwykle istotny z punktu widzenia współczesnej pedagogiki i stanowi ważny wkład w rozwój szerokiego nurtu edukacji przygodowej – outdoor eduaction, adventure education czy pedagogiki przeżyć – który od kilku lat stopniowo zyskuje coraz większą popularność w Polsce. A przy tym opracowanie R. Ryszki jest dobrze wyważonym połączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznej." [z recenzji dr Ewy Palamer-Kabacińskiej]

 

 Książkę można zamówić w Wydawnictwie IMPULS z Krakowa.
 


Eid.edu.pl - platforma do wymiany poglądów i informacji o współczesnej edukacji.

Na stronie znajdziecie:

- Blogi eksperckie  w różnych kategoriach: edukacja, pedagogika, dydaktyka, e-learning, technologie, nauczanie, ...

- Blogi nauczycielskie. Publikacje. E-portfolio. Newsy edukacyjne. Nowe metody i technologie w edukacji.

- Ciekawe inicjatywy. Opisy projektów edukacyjnych.

- Relacje z konferencji które organizujemy i którym patronujemy.

- Internetową telewizje EiD TV.

- Platformę e-learningową.

- Forum.

 

Zachęcamy do odwiedzin: http://eid.edu.pl/


Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

 

Od kilku lat bardzo ścisłe i konstruktywnie współpracujemy z Zespołem Terenowej Pracy Socjalnej nr 6 Miejskiego Ośrodka   Pomocy Społecznej we Wrocławiu przy ul. Kniaziewicza. Wspólnie organizujemy imprezy okolicznościowe, spotkania, konsultacje i inne formy pracy na rzecz dzieci z okolicznych dzielnic. Dzięki przychylności dyrekcji ZTPS 6 możemy działać skuteczniej.