Zapraszamy w terminie 26-29.05.2023 do malowniczego Niedersonthofen/See na południu w Niemczech na polsko-niemiecki projekt pedagogiki przeżyć. Projekt dotyczy teoretycznych założeń i praktycznej umiejętności zastosowania metody outdoor education/pedagogiki przeżyć. 

 

Cele warsztatów: wzbogacenie metodyki gier i zabaw w przyrodzie; poznanie aktywnych i kreatywnych formy pracy z grupą; poznanie niemieckiej perspektywy pedagogiki; poznanie zasad konstruowania oryginalnych gier i zabaw na każdą okazję; zapoznanie się z metodyką pedagogiki przeżyć.

 

W programie: poznanie pedagogiki przeżyć/Erlebnispädagogik i wskazówki do własnego projektowania zabaw; doświadczenie różnych aktywnych form pracy grupowej; prezentacja aktywnych form pracy z grupą w pedagogice niemieckiej; dobra zabawa gwarantowana: niezbędna teoria i aktywne uczestnictwo.

 
Uczestnicy: przyszli multiplikatorzy projektów polsko - niemieckich, nauczyciele szkolni i przedszkolni, wychowawcy, wolontariusze, pracownicy domów kultury i świetlic środowiskowych, harcerze, studenci pedagogiki i inne osoby pracujące formalnie lub nieformalnie z grupami dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Nabór na szkolenie został zakończony. Informacje i szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.