Jak wychować chuligana

Jak wychować rasowych chuliganów?

12 wskazań dla rodziców

 1. Od wczesnych lat należy dawać dziecku wszystko czego zapragnie. Dziecko z waszych ust nie może usłyszeć: nie !
 2. Trzeba śmiać się z jego dowcipów które zasłyszał o kolegów na podwórku: szczególnie tych bardziej nieprzyzwoitych. Będzie się uważać się wtedy za wyjątkowo mądre i dowcipne.
 3. Należy je odgradzać od wszelkich wpływów religijnych. Żadnej wzmianki o Bogu. Nie posyłać dziecka na religię, nie rozmawiać o sprawach wiary. Gdy dorośnie samo wybierze sobie światopogląd i religię.
 4. Nie wolno mówić dziecku, że źle postępuje. Nigdy ! Może przecież nabawić się kompleksów, a ile się nacierpi w przekonaniu, że całe społeczeństwo je prześladuje ...
 5. Konsekwentnie róbcie wszystko za dziecko: gdy porozrzuca dookoła rzeczy sami je podnieście i połóżcie na swoje miejsce. W ten sposób nabierze przekonania, że odpowiedzialność za to co robi, spoczywa nie nim, ale na otoczeniu.
 6. Pozwalajcie dziecku czytać wszystko co czytają dorośli i koledzy, pozwalajcie oglądać wszystko w telewizji. Pozwalajcie żeby dziecko w życiu spróbowało wszystkiego. Tylko w ten sposób nabierze doświadczenia i samo pozna co dla niego jest dobre, a co złe.
 7. Kłóćcie się zawsze w jego obecności. Gdy wasze małżeństwo się rozleci, dziecko nie będzie zszokowane.
 8. Dawajcie mu tyle pieniędzy, ile potrzebuje. Niech nie musi ich zarabiać. Byłoby rzeczą tragiczną, gdyby musiało się tak męczyć jak wy kiedyś.
 9. Pamiętajcie że brak czasu dla dziecka zawsze można zrekompensować drogim prezentem, dodatkowym kieszonkowym na zakupy, zafundowaną wycieczką w egzotyczne miejsce, ostatecznie dodatkowym telewizorem w jego pokoju.
 10. Uważajcie na to z kim wasze dziecko się zadaje. Najlepiej jak siedzi w domu, w Internecie - niech się uczy. Szkoda czasu na głupoty, a wy przynajmniej macie pewność że nigdzie się nie włóczy po mieście i nie ma głupich pomysłów. Dodatkowo uspokajacie się świadomością że wasze dziecko nigdy nic złego nie zrobi. Nie to, co ci chuligani z sąsiedztwa lub z telewizji ...
 11. Pozwólcie raz na jakiś czas oderwać się dziecku od nauki i dajcie się wyszaleć na piłkarskim meczu kibicując ulubionej drużynie albo bawiąc się z kolegami na dyskotece. Jakieś hobby i rozrywkę musi przecież mieć.
 12. Wymagajcie od dziecka duuuuuużo wdzięczności dla siebie. Przecież dla tego smarkacza tak się poświęcacie całymi dniami kiedy was nie ma w domu.

Znalezione w starym kościele w Kolonowskim, powiat Zawadzkie